Jak radzicie sobie z pielęgnacją cery suchej

Jak radzicie sobie z pielęgnacją cery suchej

Czy kosmetyki z kwasami przypominają w zaletach peelingi, czy możecie mi zdradzić, czego na co dzień używacie? Szukam inspiracji, bo wymieniam raz na jakiś czas marki, z których korzystam.

HARY1953

Posty: 1

 
Wydaje mi się, że oni dla branży dużo zrobili i nie boją się samodzielnych linii kosmetyków wypuszczać, które spokojnie rywalizują z markami premium pod kątem składu. Właśnie nie należy ufać najwyższej cenie do końca, tylko sprawdzać skład przede wszystkim.

malma

Posty: 15

 
Witaminy ABE dla skóry, w tym witamina C i to najlepiej suplementacja i żeby w kosmetykach występowała w masowej wręcz skali. Podobno najzdrowsi ludzie przyjmują znacznie większe niż zalecane dawki witaminy C, a tym samym poprawiają działanie układu odpornościowego. To dokładnie działa też na skórę.

@_yyy111

Posty: 20

 
Retinol przydaje się najbardziej przy pielęgnacji cery tłustej, właściwie nie ma żadnych skutków ubocznych, a przy regularnym stosowaniu konserwujesz się, jak to starsze pokolenia mówiły.

Asia

Posty: 21

 
Używam boostera ze śluzem ślimaka https://e-naturalne.pl/pl/p/Lynia-Booster-ze-sluzem-slimaka/1259, ale też kosmetyków Lynia z serii kwasowej, bo przypominają taki naturalny peeling. Akurat mam cerę mieszaną, dużo syfków mi się pojawia w okolicy nosa, na czole czasami. A akurat ten booster mi dobrze zadziałał na ten obszary. Smaruję się na noc często, wstaję i skóra zupełnie inaczej się zachowuje. A już nie wspominam o ładnym zapachu.

jurtus

Posty: 14

 
Jednak trzeba sprawdzać, czy kosmetyki zostały naprawdę przebadane dermatologiczne. To nie jest zawsze takie oczywiste. Brakuje pewnych informacji, albo odniesień w niektórych markach. Akurat ten sklep lubię, bo bardzo szczegółowo przedstawia informacje o składnikach aktywnych występujących w preparatach.

pawel253

Posty: 6